Kiralık Nem Alma ve Rutubet Kurutma Cihazları İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz...

Ozonla Temizlik

Ozonla Temizlik

Yağmurlu havalardan sonra aldığımız temizlik kokusunun sebebinin ozon olduğunu belirtsek sanırım ozonla temizlik konusundaki ön yargılarınızı bir nebze de olsun kırmış olabiliriz.

Nem, Rutubet ve Küf gibi ortamlar sadece ozonlama yapılarak giderilmeyecek olup, bu gibi sorunlara sebebiyet durum ortadan kaldırılmalı ve sonrası mutlaka bir rutubet kurutma cihazı kullanılmalıdır.

Ozonun bir gaz türü olması yönünde bazı müşterilerimiz temizlik konusunda ne kadar etkili olabileceği konusunda endişe duymaktadırlar.

Oysa genel ev temizliğinden ziyade ozon cihazları kullanılarak ozon temizliği hayatımızın her aşamasında kullanılmaktadır.

Özellikle temizlik yapılırken sadece genel günlük temizlik malzemelerinin yeterli olmadığı alanlarda ozon cihazları kullanılmaktadır.

Buna örnek verecek olursak özellikle yangın gibi koku ve temizlik yönünden oldukça sıkıntı yaratabilecek bir olaydan bahsedebiliriz.

Yangın gibi can ve mal zararına yol açabilecek bir olay sonrasında yaşam alanlarınızın yeniden yapılandırılması oldukça uzun vadeli ve zor bir süreç olabilmektedir.

Oysa ozonun güçlü etkisi ile yangından geriye kalan is kokusu bile kısa süre içerisinde yok edilebilmektedir.

Sanıldığının aksine kokuların temizlenmesi ile hiçbir temizlik tam olarak yapılmış sayılmaz.

Kokunun giderilmesi yanı sıra aynı zamanda kokulardan dolayı betonlara, zemine, tavana veya ortamda bulunan eşyalara sinen mikroplarında temizlenmesi gerekmektedir.

Bu da tabi ki profesyonel temizlik cihazları kullanılarak gerçekleştirebilmektedir.

Ozonlama firması olarak yangından sonra yaşam alanlarınızda herhangi bir koku ve iz kalmaması için firmamız ile iletişime geçerek ozon temizliği hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yangından sonra ortaya çıkan izlerin silinmesi veya is kokusunun tamamen ortadan kaldırılması diğer temizlik ürünleri veya boyalar ile mümkün değildir. Bunlar sadece geçici bir süreliğine sizlere temizlik sunacaktır.

Gerçek anlamada hem koku hem de hijyen açısından tam anlamı ile verim almak istiyorsanız ozon uygulamasından faydalanmalısınız.

Ozon sadece beton veya duvar üzerindeki lekelerin veya kokuların yok edilmesinde değil aynı zamanda mobilyaların, dolapların veya halıların da temizliğinde kullanılmaktadır.

Diğer temizlik ürünleri yapılacak olan temizlik ayrıca ardında kimyasal kalıntılarda bırakacağı için sizlerin de sağlığı açısından risk taşımaktadır.

Ozonla temizlik uygulamasından sonra bu şekilde bir sorun ile de karşılaşmayacağınız için günlük temizliğiniz için de ozondan faydalanabilirsiniz.

Ozon uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de ozonun da bir gaz türü olduğunu hatırlayarak işlem yapmalısınız.

Ozon temizliğinin yapılması gerektiği alanlardan birisi de su baskını veya sel gibi kötü bir olaydan sonra da alandaki uygulamasıdır.

Suyun betonlara sızarak rutubet meydana getireceği kaçınılmaz bir gerçektir. Suyun tamamen alandan boşaltıldıktan sonra yani beton kurutulduktan sonra genel kaba temizliği yapıldıktan sonra yaşam alanının eskisi gibi olması için ozon ile temizlik yapılması gerekmektedir.

Ozonla dezenfeksiyon işleminin %100 kadar oranlarla sizlere sonuç vereceği düşünülürse su baskınlarından sonra dışarıdan gelen pis suyun mikroplarını sadece ozon ile yok edebilirsiniz.

Su baskınları sadece dışarıdan hava şartları sebebi ile meydana gelmez.

Aynı zamanda evinizdeki su tesisatından dolayı meydana gelebilecek taşmalar da sağlığınız açısından oldukça büyük risk teşkil etmektedir.

Özellikle pis su giderlerinin taşmasında hem temizliğin yapılması hem de kokunun evinizden, eşyalarınızdan arındırılması oldukça zaman kaybettirebilmektedir.

Böyle durumlarda sadece koku giderme işleminin değil aynı zamanda temizliğinin de net sonuçlar verecek şekilde yapılması gerekmektedir.

Ozonla sterilizasyon yapılan alanların başında hastaneler gelmektedir. Özellikle hijyen açısından ozonun kullanım zorunluluğu olduğu alanlardır.

Sadece hastanelerde cihazların temizlenmesinde değil hastanenin özel bölümlerinde mesela yoğun bakım ünitesi veya ameliyathane gibi bölümlerinde ozon cihazı kullanılarak genel temizlik de yapılabilmektedir.

Ozonla temizleme işlemi yapılırken kullanılacak olandaki soruna göre ozonun oranı da farklılık gösterebilmektedir.

Mesela kimyasal temizlik yapmak için kullanılacak olan ozon oranı ile genel temizlik için evinizde temizlik amaçlı kullanacağınız ozon oranı kapasite olarak birbirinden farklıdır.

Ozon kullanımı insan sağlığını bozacak bir durum değildir tabi bu ozon yapılacak olan yer ve kullanım miktarına göre bağlı olmakla beraber fazla ozon kullanımı tabiki nefes almamızı zorlaştıracaktır.

Ozonla temizlik firması olarak bizler ile iletişime geçerek ozon cihazı satın alma veya ozon cihazı kiralama taleplerinize olumlu cevap bulmanız mümkündür.

#ozonlatemizlik #ozon #ozonlama #rutubetkurutmacihazı #nemkurutmacihazı #küfkurutmacihazı

"Ozonla Temizlik" Videosu Hazırlanıyor
Faydalı Bilgiler

Ozon İle Temizlik Etkili Olur Mu?

Ozonla sterilizasyon yapılan alanların başında hastaneler gelmektedir. Özellikle hijyen açısından ozonun kullanım zorunluluğu olduğu alanlardır. Sadece hastanelerde cihazların temizlenmesinde değil hastanenin özel bölümlerinde mesela yoğun bakım ünitesi veya ameliyathane gibi bölümlerinde ozon cihazı kullanılarak genel temizlik de yapılabilmektedir.

Rutubet Ozonlama İle Gider Mi?

Suyun betonlara sızarak rutubet meydana getireceği kaçınılmaz bir gerçektir. Suyun tamamen alandan boşaltıldıktan sonra yani beton kurutulduktan sonra genel kaba temizliği yapıldıktan sonra yaşam alanının eskisi gibi olması için ozon ile temizlik yapılması gerekmektedir.

Ozon İnsan Sağlığı İçin Tehlikeli Mi?

Ozon kullanımı insan sağlığını bozacak bir durum değildir tabi bu ozon yapılacak olan yer ve kullanım miktarına göre bağlı olmakla beraber fazla ozon kullanımı tabi ki nefes almamızı zorlaştıracaktır.

( Toplam : 54 Puan ) ( Oyveren : 19 Kişi ) ( ortalama : 70  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Nem, Rutubet ve Küf gibi ortamlar sadece ozonla temizlik yeterli olmayacak olup, bu gibi sorunlara sebebiyet durum ortadan rutubet kurutma cihazı ile kaldırılmalı
  • Parke Kurutma