Kiralık Nem Alma ve Rutubet Kurutma Cihazları İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz...

Isımak İle Beton Nemi Kurutma

Isımak İle Beton Nemi Kurutma

Isımak ile beton nemi kurutma işleminizi kısa sürede, kontrollü ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Isımakla beton nem kurutma tüm beton kurutma yöntemlerden çok daha kısa sürede gerçekleşebilmektedir.

Isımak cihazının yüksek ısı derecesi ile betonda oluşmuş olan nemi yoğunlaştırması sayesinde inşaatlarınız çok daha kısa sürede tamamlanacak ve tahmin ettiğiniz süreden önce inşaat tesliminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Isımak ısıtıcı beton nemi kurutma cihazı yüksek üfleme gücü, ara vermeden çalışabilme özelliği, 100 metre uzaklıktan yaymış olduğu ısısı ile betonda oluşan nemi yoğunlaştırarak ortamın nem dengesini sağlamakta ve betonun formuna girmesini sağlamaktadır.

Beton kurutma işlemi inşaat haline olan bir binada yapılan işlemlerin içerisinde en önemli iş olarak dikkat çekmektedir.

Beton kurutma işlemi yapılırken tüm inşaat çalışmalarının durması ve tüm inşaat ekibinin beton kurutma işleminin sonlanmasını beklemesi işlemin ne kadar önemli olduğunu bir göstergesidir.

Beton kurutma işleminin bu denli önemli olmasının sebebi ise kurutma işleminin ardından uygulanacak tüm materyallerin beton üzerinde yapılacak olmasıdır.

Sağlıklı kurutulmamış bir beton üzerine uygulanacak olan diğer işlemler işlevlerini yerine getiremeyecek böylece boşa emek ve boşa malzeme kullanılmış olacaktır.

Bu sebeple beton kurutma işlemi son derece hassas bir şekilde hızlı ancak kontrollü olarak yapılmalıdır.

Beton kurutma işlemini yaparken kurutma cihazı dışından uygulanacak hiçbir yöntem istenilen sonucu vermemektedir.

Dolayısıyla kurutma işlemlerinde sadece kurutma cihazı kullanmak istenmeyen olayların meydana gelmesini engelleyeceği gibi, ekstra maliyetler ile karşılaşılmasını engelleyecek, zaman kaybının da önüne geçmiş olacaktır.

Isımak cihazı ile kurutma işlemi yapılmaya başlanmadan önce ısımak cihazının nasıl konumlandırılacağı hususunun çözüme kavuşması gerekmektedir.

100 metre uzaklığa kadar ciddi şekilde bir sıcak hava üfleyebilen Isımak doğru konumlandırılmazsa beton atılmış alanın bir kısmı az bir kısmı çok fazla kurutulacak ve bu durumda betonun formuna girmesini hiçbir zaman mümkün kılmayacaktır.

Bu sebeple gerekirse beton atılmış alan parsellenmeli ve saat tutularak kurutma işlemi gerçekleştirilmelidir. Isımak cihazı uzun süreli çalışmalara, inşaatın zorlu ortamlarına ve zorlu hava koşullarına dayanıklı bir şekilde üretilmiş olduğundan ara vermeden de çalışabilmektedir.

Isımak ile beton nemi kurutma işlemi sadece inşaatı sürmekte olan yapılarda değil, yapımı tamamlanmış ve kullanılmakta olan binalarda da beton nemi kurutma işlemlerinde kullanılabilmektedir.

Yaşam alanı olarak kullanılmakta olan binalarda ısımak kurutma cihazı çok iyi sonuçlar vermekte ve yaşamı olumsuz etkilemekte olan nemlenme ve rutubetlenme sorunlarına çok kısa süreler içerisinde çözüm oluşturmaktadır.

Bu tür binalarda nemlenme olayı fark edildiğinde vakit kaybedilmeden müdahale etmek önemlidir. Aksi takdirde nem betonun derinliklerine kadar işlemekte ve boyut atlayarak rutubet formuna bürünmektedir.

Rutubetlenmiş bir duvar, tavan ya da taban kötü bir kokuyu beraberinde getirmekle birlikte aynı zamanda oluşan alanın kötü görünmesine de sebep olmaktadır.

Bu sebeple yaşam alanı olarak kullanılmakta olan binaların herhangi bir yerinde bir ıslaklık ile karşılaşıldığında derhal müdahale edilmelidir.

Isımak kurutma cihazı ile kurutma işleminin betonarme yapılarda yapılmasından önce nemlenme olayının niçin olduğunun tespiti ve bu tespitin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Bu tespit ortadan kaldırıldıktan sonra nemlenmiş ya da rutubetlenmiş olan alan ısımak cihazı ile kurutulmalı sonrasında ise kurutulan alan hem betonun diğer kısımlarında ayrıştırılmalıdır.

Ayrıştırılan betonun yerine yeni beton atılmalı ve sonrasında kontrollü bir şekilde tekrar ısımak cihazı ile kurutma işlemi gerçekleştirilerek işlem tamamlanmalıdır.

Isımak ısıtıcı ile beton nemi kurutma işlemi tahmin edileceği gibi aylar sürmemekte alanın büyüklüğüne göre değişen zaman dilimlerinde bu kurutma işlemi çözüme kavuşturulmaktadır.

Eski yöntemler ile 6 ay gibi zaman dilimleri içerisinde yapılan beton kurutma işlemi ısımak cihazı sayesinde 1 aya kadar düşmüş ve böylece inşaat sektörü çok daha kısa sürelerde teslim yapar hale gelmiştir.

Isımak cihazı gösterdiği performans ile bir nevi inşaat sektörünün canlanmasına da katkıda bulunmuştur.

Isımak ısıtıcı ile beton nem kurutma sanıldığı kadar maliyetli bir iş olmamaktadır.

Isımak ısıtıcı temini yapabileceğiniz firma olarak dilerseniz cihazı satın alıp farklı zamanlarda kullanabileceğiniz gibi, dilerseniz kiralama yöntemi ile dönemsel kullanımlarınızı ve ani sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Firmamız tarafından adresinize kadar getirilmekte olan cihazın kullanımı ile ilgili gerekli olan bilgiler teslim esnasında gelen teknik personellerimiz tarafından sizlere anlatılmakta ve cihaz çalışır bir şekilde tarafınıza teslim edilmektedir.

Isımak ile beton nemi kurutma işlemi sonrasında ortaya çıkan manzarayı gördüğünüzde satın alma ya da kiralama için ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla aldığınızı çok daha iyi anlayacaksınız.

#ısımakilebetonnemikurutma #betonnemikurutma #betonkurutma #ısımak #betonnemalmakurutma

"Isımak İle Beton Nemi Kurutma" Videosu Hazırlanıyor
Faydalı Bilgiler

Beton Kurutma İçin Neden Isımak Isıtıcı Kullanılır?

Isımak ısıtıcı ile beton nemi kurutma işlemi tahmin edileceği gibi aylar sürmemekte alanın büyüklüğüne göre değişen zaman dilimlerinde bu kurutma işlemi çözüme kavuşturulmaktadır. Eski yöntemler ile 6 ay gibi zaman dilimleri içerisinde yapılan beton kurutma işlemi ısımak cihazı sayesinde 1 aya kadar düşmüş ve böylece inşaat sektörü çok daha kısa sürelerde teslim yapar hale gelmiştir. Isımak cihazı gösterdiği performans ile bir nevi inşaat sektörünün canlanmasına da katkıda bulunmuştur.

Isımak Isıtıcı İle Beton Kurutma İşlemi Maliyetlimi dir?

Isımak ısıtıcı ile beton nem kurutma sanıldığı kadar maliyetli bir iş olmamaktadır. Isımak ısıtıcı temini yapabileceğiniz firma olarak dilerseniz cihazı satın alıp farklı zamanlarda kullanabileceğiniz gibi, dilerseniz kiralama yöntemi ile dönemsel kullanımlarınızı ve ani sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Isımak Isıtıcı Beton Kurutma İçin Uygun Bir Cihaz mı?

Isımak cihazı ile kurutma işlemi yapılmaya başlanmadan önce ısımak cihazının nasıl konumlandırılacağı hususunun çözüme kavuşması gerekmektedir. 100 metre uzaklığa kadar ciddi şekilde bir sıcak hava üfleyebilen Isımak doğru konumlandırılmazsa beton atılmış alanın bir kısmı az bir kısmı çok fazla kurutulacak ve bu durumda betonun formuna girmesini hiçbir zaman mümkün kılmayacaktır.

( Toplam : 38 Puan ) ( Oyveren : 11 Kişi ) ( ortalama : 87.5  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Isımak ile beton nemi kurutma işleminizi kısa sürede, kontrollü ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Beton kurutma için mutlaka bu cihaz kullanılmalı
  • Parke Kurutma