Ozonla Küf Temizliği

Ozonla Küf Temizliği

Kalıcı leke veya mantar gibi sorunların çözümü için ozonla küf temizliği uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Ozon uygulamalarının en çok tercih edilmesindeki sebeplerin başında küf sorunu bile kalıcı olarak yok edebilmesidir. Küf sorununu gerek evinizde gerekse iş yerinizde kısa süreli de olsa muhakkak yaşamışsınızdır.

Siz değerli müşterilerimizi küf oluşumunun süreci, sebepleri ve küfün engellenmesi için uygulanacak olan etkili yöntemler hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Küf genellikle nemli ortamlarda meydana gelmektedir.

Evinizde nem sorunu yaşıyorsanız ve bu sorunu engellemediğiniz takdirde ardında rutubet sorunu da yaşadıysanız ister istemez küf oluşumu da meydana gelecektir. Küf sadece görüntü olarak sizlere zarar ermez.

Çok çabuk yayılması ve ayrıca yayılma hızına bağlı olarak hem koku hem de mikropları da beraberinde getirmesi sizlere ağır sonuçlara yaşatabilecektir.

Küf hangi ortamda bulunursa bulunsun ortamdaki eşyaların veya gıdaların yapısını kısa süre içerisinde bozacak ve birçoğunu da kullanılamaz hale getirecektir.

Çoğu ev hanımı ve temizlik işi ile uğraşan kişiler küfü sadece bez yarımı ile temizledikten sonra tekrar silme işlemi yaparak küfün yok olduğu gibi yanlış bir kanıya sahiptirler.

Oysa küflü alanda bez yardımı ile yapılacak olan kaba temizlik işlemi sırasında bile dikkatli olmak gerekmektedir.

Havaya uçan küfün başka bir alana değdiğinde o alanda da kısa süre içerisinde küf oluşumu meydana gelecektir. Küf temizleme firması olarak sizlere tavsiyemiz ozonla küf kokusu alma işlemi yaptırmanız yönündedir.

Böylece ozon ile yapılacak olan temizlik sayesinde sadece küfün ağır kokusu değil küften dolayı ortamda bulunan mikroplarda temizlenecektir. Önemli olan rutubetli veya nemli alanlarda geçici bir süreliğine de olsa havayı temizlemek değildir.

Temiz hava denildiğinde sadece kokusuz bir hava akla gelmemelidir. Soluduğunuz hava içerisinde sizler farkında olmasanız da gözle görülemeyecek kadar küçük mikroplar ve mikroorganizmalar bulunmaktadır.

Evinizin herhangi bir köşesinde bulunan küf bile soluduğunuz havanın kalitesini düşürmektedir.

Küf sorunu sadece evler için değil hemen her alanda meydana gelebilecek bir sorundur. Küften çok kolay bir şekilde etkilenen ve geri dönüşü olmayan bir sektörde gıda sektörüdür.

Ozonla küf temizliği yapılmasının gerekli olduğu gıda sektöründe özellikle gıdaların muhafaza edildiği alanlarda ve depolarda küf oluşumunun meydana gelmesi gıdaların bozulmasına ve doğal olarak da geri dönüşü olmayan olumsuzlukların meydana gelmesine sebep olacaktır.

Bu gibi sizlere büyük ölçüde maddi olarak zarar verebilecek olan küfü engellemek için profesyonel olan yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Küflü ortamda ozonlama işlemi yapılmadan önce küfün hasarının da ölçülmesi sizlere çözüme giden yolda daha uygun çözüm yöntemleri hakkında bilgi verecektir.

Bunun için de temizlik firması olarak siz değerli müşterilerimizi sadece görünen küfün temizlenmesinde değil aynı zamanda küfün kaynağının da yok edilmesi yönünde uyarmak isteriz.

Bizler aynı zamanda rutubet kurutma firması olarak ozon uygulaması yapmadan önce gerekli kurutmaların da yapılmasından yanayız.

Küf sadece gıdalar üzerinde değil kalın betonların bile yapısını bozabilmektedir. Bu yüzden de sadece koku önleme yönünde değil aynı zamanda da küfü tamamen yok etmek için ozon cihazlarından da faydalanabilirsiniz.

Ozonun çok yüksek bir dozda dezenfekte özelliğinin olması küf sorunundan kısa sürede kurtulabileceğinizin de göstergesidir.

Firmamız tarafından bizzat da uygulanan küflü ortam ozonlama uygulaması ile hem temiz bir hava sahasına sahip olursunuz hem de küfün yaydığı mikroların da yok edilerek sağlıklı yaşam alanınızı tekrar elde etmiş olursunuz.

Ozonla küf kokusu alma sanıldığının aksine uzun süren ve maliyetli bir çözüm yolu değildir.

Aksine ozonun doğada hazır olarak bulunan bir gaz olması kolay elde edilebilmesi ile sizlere maliyet açısından küfün vereceği zarara göre daha az bir fiyat ortaya çıkaracaktır

Ozonla küf temizliği hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

#ozonlama #ozonlaküftemizliği #ozon #ozonkyllanımı #küftemizliği